Систематичното проектиране на дизайна на нова производствена и/или складова база е ключово важен етап при строителството на нови сгради или реконструкция на съществуващи такива. Неговото подценяване може да доведе до катастрофални последици и похабяване на ценни ресурси
Решаването на проблеми и задачи от модерното съвремие изисква използването на нови високотехнологични инструменти. Такъв инструмент са системите за създаване и управление на компютърни симулации. В настоящата статия даваме най-обща представа какви биха могли да са ползите при ползване на подобни средства за дизайн и подобряване на бизнес процеси.
Можем ли да наречем една компания с 29 годишна история „обещаващ старт-ъп. Бостън Дайнамикс демонстрират свръхподвижни роботи, които могат да танцуват, бягат, скачат и дори да правят салта. Това кара много компании да виждат тяхната реализация в бизнес практиката в близките няколко години.
От друга страна Бостън Дайнамикс продължават да работят на сериозна загуба, което ги превръща в горещ инвестиционен картоф, който се прехвърля от един инвеститор към друг. Сред тях са Google. SoftBank и Hyundai.
Нашата нова статия ще ви даде повече подробности за продуктите на Бостън Дайнамикс, както и за някои от причините, които пречат на компанията да реализира своите продукти успешно на пазара
Системите за маршрутизация на доставките ( Route Optimization System -ROS) отдавна са доказали своите предимства при организиране на дистрибуцията и куриерска дейност, но все още не са много популярни в България. Това ни мотивира да напишем настоящата статия, в която са представени основните им функционалности, както и ползите, които биха могли да се очакват при тяхното използване.
На кратко се спираме и на другите системи, които намират място при планиране и организация на транспортната дейност, като телематични системи и системи за управление на автопарка.
Кои са основните критерии при избор на Система за управление на склад (WMS).
Кои са най-често срещаните “подводни камъни“, на които можем да се натъкнем на софтуерния пазар и как да се предпазим от тях.
Какви са основните функции, които трябва да притежава една истинска система за управление на склад.
Какво можем да очакваме от подобни приложения и кои наши мечти вероятно няма да се сбъднат.
Отговор на всички тези въпроси и още, можете да намерите в статия ни, посветена на Системите за управление на склад
Ширещата се пандемия от Covid 19 определено ни завари неподготвени в много отношения, но от друга страна се превърна в мощен катализатор за развитие на технологиите. Много е вероятно при следващи подобни събития автономните производства, складове и транспорт да се окажат важен помощник за справяне с подобни бедствия. В настоящата статия ще Ви дадем някои съвети от къде и как да започнете с автоматизиране на вашите логистични операции.
В съвременният свят все по-често се говори, че роботите ще изместят хората при голяма част от тежките и сложни операции в редица направления на промишлеността и обслужващата сфера. В настоящата статия ще разгледаме какви са възможностите това да се случи в складовата логистика и кои са някои от най-популярните решения в тази област.
Статията описва основните методи и подходи, които биха могли да се ползват за оптимизиране на придвижването на операторите в склада, при изпълнение на поръчки за изход на стока.
Развитието на интернет продажбите превърна фулфилмънт центровете във важен елемент от веригата на доставките. За стартиращите он-лайн магазини е важно да изберат дали са ползват услугите на такива центрове или по-скоро да се справят сами с логистичните предизвикателства, които ги очакват.
Подготовката на клиентски поръчки, се счита за най-трудоемката складова дейност. Според различни автори нейният дял в общите складови разходи варира от 50 до 65%. Ето защо оптимизирането й се счита за основен приоритет в складовия мениджмънт. В тази статия ще разкажем за един от подходите за оптимизиране на комисионирането, а именно групиране на клиентски поръчки.